Mustafa Kemal kitabı yabancı dillere çevriliyor

Mustafa Kemal kitabı yabancı dillere çevriliyor

Mustafa Kemal kitabı yabancı dillere çevriliyor

Yılmaz Özdil’in kitabı ‘Mustafa Kemal’ Azerbaycan Türkçesi ve Rusça’da
SÖZCÜ Yazarı Yılmaz Özdil’in yeni kitabı “Mustafa Kemal”in Azerbaycan Türkçesi ve Rusça dillerine çevrilip yayımlanması için Teas Press Yayınevi ile sözleşme imzalandı.

Kırmızı Kedi etiketiyle yayınlanan ve Cumhuriyet tarihinin rekor baskısıyla raflardaki yerini alan Yılmaz Özdil’in yeni kitabı “Mustafa Kemal” Rusçaya ve Azerbaycan Türkçesine çevrilecek. Kitabın Azerbaycan Türkçesi ve Rusça’ya çevrilip yayımlanması için Teas Press ile sözleşme imzalandı.

Mustafa Kemal’in Azerbaycan Türkçesi ve Rusçaya çevrileceğinden dolayı büyük heyecan duyduğunu belirten Özdil, “İki devlet tek millet kavramının sadece bir siyasi söylemden ibaret olmadığını göstermesi açısından Teas Press ve Kırmızı Kedi arasında kurulan bu kültür köprüsünün ilk parçasının Mustafa Kemal olması hepimiz için çok onur verici” dedi.

Haberde ayrıca çocuklar için on kitaplık bir serinin tamamlanmak üzere olduğu da duyuruldu.

Benzer şekilde İngilizce ve Almanca’ya da çevrilmesi için anlaşma imzalanan kitabın, 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılında Tüm Asya ve Avrupa’da raflarda yerini alacağı haberi  okurlarda sevinç yarattı.

Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 + 2 =