Yurt dışında bir Atatürk anıtı daha

Yurt dışında bir Atatürk anıtı daha

Yurt dışında bir Atatürk anıtı daha

Yurt dışında yapılan Atatürk anıtlarına bir yenisi daha eklendi. 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı etkinlikleri kapsamında Makedonya’nın Veles (Köprülü) kentinde İzmir Karşıyaka Belediyesinin yardımlarıyla yapılan Karşıyaka Dostluk Parkına, İstanbul Adalar Belediyesinin hibe ettiği Atatürk’ün heykeli konuldu.

Köprülü Belediyesi’nin sanat galerisinde düzenlediği törene, Belediye Başkanı Ace Kocevski, Türk Demokratik Partisi (TDP)  Genel Başkanı Beycan İlyas, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtım Müşaviri Çiğdem Güllü, Köprülü Belediye Meclis üyesi Besim Ahmedov ve çok sayıda konuk katıldı.

Türkçe Eğitim Bayramı dolayısıyla yapılan törende söz alan Belediye Başkanı Kocevski, Türk kültürünün yaşatılmasına yönelik çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini, Atatürk heykeliyle genç nesillerin dünya tarihinde iz bırakmış bir liderin yaptıklarını daha yakından görme imkânı tanındığını belirtti. Benzer bir anıtın Merkez Jupa’da da bulunduğunu anımsatan Kocevski, Türkiye’den gelen turist grupların Köprülü’yü de ziyaret edilecek destinasyonlar arasına alacakları duyumları aldıklarını belirtti.

Açılışın ardından heyetler anıta çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 4 = 9